Gå til innhold
  • Bli medlem

Ingeborg H

Medlem
  • Innlegg

    7
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Alt skrevet av Ingeborg H

  1. Takk for tips, Jan:)
  2. Ja, kjenner til denne familien. De har vært til stor inspirasjon! Vi er ganske fleksible på tidspunkt når vi går i etapper, så det er jo en stor fordel. I fjor måtte vi gi opp vinteretappen etter bare 6 mil i Trøndelag på grunn av åpne elver og lite snø i påskeferien, så i år har vi satt av tre uker i februar mars for å komme oss til Børgefjell, som blir starten på sommeretappen om alt går etter planen. Godt tips å legge sommeretappene sent så snøsmeltingen er unnagjort. Gleder meg veldig til Børgefjell og nordlandsruta videre. Nå er det detaljplanlegging av vinterruta fra Bellingstua nordover til Børgefjell som står for tur aller først, men hører gjerne mer om sommerruter når det nærmer seg:).
  3. Ja, kjenner til familien som har lagt ut rutene sine på ut.no. Veldig inspirerende å lese om deres tur gjennom Norge, og se hvordan de har løst logistikk og rutevalg. Vi er ikke like gode til å legge ut noe som helst bortsett fra rutene vi har gått og de vi planlegger som ligger på ut.no. Jeg håper du får til en tur, du også sammen med familien. Det er utrolig fint å ha det som et familieprosjekt over mange år. Min mann har også gått Norge på langs alene før, og han sier det er en veldig annerledes tur med barn og i etapper. Vi bor på Sørlandet, og hadde derfor mulighet til ganske korte etapper i begynnelsen. Nå er det mye rigg for hver etappe, spesielt vinterturene. Men planleggingen er jo også mye av gleden.
  4. Vi er en familie på fire som går Norge på langs i etapper. Vi startet på Lindesnes i 2019 da barna var 2 og 5 år og går vanligvis en vinter- og en sommeretappe i året. Vi er kommet til Nord-Trøndelag. Det hadde vært spennende å høre om noen andre har lignende prosjekter.
  5. Så fantastisk! Tusen takk for svar☺️
  6. Tusen takk for svar! Bestillingsbussen er et veldig fint tilbud! Er det noen som har brukt tilbudet og hatt med pulker og ski? Jeg ringte dem angående transport fra Verdal til bellingstua, og fikk beskjed om at de kun kjører liten bil og ikke har plass til ski og pulk. Kanskje annerledes til Røyrvik? Det er absolutt et veldig godt alternativ å slippe å gå ned til en togstasjon. Om noen har tips til rute fra Skjelbredtunet til Røyrvik på ski feb/mars, er jeg også veldig interessert.
  7. Vi er en familie som skal gå fra Sandvika v/ Verdal til Børgefjell i februar/mars, som en etappe av NPL. Tenker å ende opp på Majavatn stasjon, og jeg trenger innspill på en overkommelig rute til Majavatn. Hvordan er det å følge Namsen fra Namsvatnet? Bedre å krysse over ved steinsfjellet der veien går? Eller andre steder? Vi skal gå videre inn i Børgefjell til sommeren, så det er et poeng å avslutte vinterturen et sted der det er lett å fortsette på sommeren uten å måtte gå mye på vei. Har vurdert å ende på Namsskogan stasjon også. Innspill og tanker mottas med stor takknemlighet.
×
×
  • Opprett ny...

Viktig informasjon

Ved å bruke dette nettstedet godtar du våre Bruksvilkår. Du finner våre Personvernvilkår regler her.