hører ikke hjemme noensteder dette hær.. 
 
man blir bare oppgitt og sint når man hører om slike forslag... 
 
jeg gikk inn på google og skrev inn søkeord "skuddpremie" første alternativ som kom opp for meg var: http://www.fjellstyrene.no/dovre/skuddpremie.htm 
 
på denne siden kom d fram dette 
 
http://www.fjellstyrene.no/dovre/skuddpremie.htm 
 
SKUDDPREMIE I DOVRE KOMMUNE 
 
Det er innført skuddpremie på følgende arter i Dovre kommune: 
	Rev 
	Mink 
	Mår 
	Kråke 
	Måke 
 
 
Dovre fjellstyre står for administrasjonen av skuddpremien. Dette innebærer at felt vilt som det ønskes utbetaling for,  
må forevises fjelloppsynet. Dette skal skje ved oppmøte på fjellstyrekontoret ved Dovre fjellsenter.  
 
Fjellstyrekontoret er vanligvis betjent fire dager i uka (man-tor).  
 
Jakt og fangst av nevnte rovviltarter på statsgrunn, kan bare gjøres mot innløsing av rovviltkort fra Dovre fjellstyre. 
 
For utbetaling av skuddpremie må: 	 
dyret/fuglen fremvises for fjelloppsynet og 
	 
dyr; høyre framfot kappes  
	 
fugl; begge beina kappes  
	 
ved eventuelt ønske om utstopping skal klo fra høyre (bak-)fot klippes  
 
 
  
 
Skuddpremie: 
            Rev        250,- 
	Mink       200,- 
	Mår        150,- 
	Kråke      20,- 
	Måke       20,- 
 
 
 
 
etter min menig mangler d 2 punkter på denne sida.. 
       Politiker    ?,- 
       Byråkrat   ?,- 
 
(jeg beklager dette utsagnet men nå har jeg bare fått nok av idioti fra slike folk) 
 
 
det er lov å fyre av et våpen på fjellet i enkelte perioder av året! et sabla høyt smell som kan hørest flere km unna. bombing har også tiligere vært nevnt her. 
hvor mye dyr (ikke bare rein) blir skremt avgårde av dette??  
 
så ka e da galt med en liten mann med drage(kite) som er opp til rundt 20m2 som svinger borti 30m over bakken og ikke lager en eneste lyd og kan komme susende i hastigheter oppimot kanskje 100km/t ved rette føre/vær/vind forhold?? 
 
skal denne sporten forbys bør det så absolutt legges ned lovforslag for fjerning av alle politikere og byråkrater som ikke har tid å fordype seg 210% i det forslaget dem kommer med. 
 
OPPFORDRING TIL ALLE POLITIKERE OG BYRÅKRATER!!! 
lett på rævva og kom deg til fjells og prøv f.eks. kiting, sykling eller noe slikt i disse områdene! 
 
det er helt sikkert en naturopplevelse det er verdt å få med seg! en erfaring rikere også kanskje??? 
 
 
-BJohan