Gå til innhold
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Fjellforum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

ny vinterjakke

Featured Replies

Skrevet

leter etter en billig ''ekspedisjonsjakke'' til i vinter. vet jeg er litt tidlig ute, men blir fort kaldt på høsten i finnmark.

er The North Face McMurdo Parka noe bra til 3000,- eller kan jeg finne bedre rimeligere?

 

-fint om den ser såppas bra ut at jeg kan bruke den når jeg drar på jobb de kaldeste dager

-vekt bryr jeg meg ikke om

-ligger mye i ro med fiskepilken så den må være varm

-hette er et must

-parkas hadde vært fint

-helst laget av et robust stoff 

 

Endret av Bananen

Skrevet
  • Forfatter

den var i medium, er mere en L-XL kar

men ja den fra fjellreven virker som et solid kjøp, men litt dyr 

Skrevet

Jeg har McMurdo-jakka. Har brukt den på de kaldeste dagene når jeg guidet turister på hundekjøring på Røros.
Den duger godt som varmeplagg når man skal forholde seg stillestående på slede eller sitte stille over en god stund.
Den har dog er par småting som jeg har fikset litt på. Den fuskepelsen som følger med er festet med trykknapper og når man strammer hetta foran oppstår det noen små glipper mellom knappefestene hvor det kan blåse inn kald luft eller snøfokk. Fuskepelsen er også litt "raggete". Jeg har derfor erstattet den med ekte pels og festet borrelås mellom trykknappene slik at glippene ikke oppstår.

Jakken er også lang, hvilket ikke nødvendigvis er til det beste når man skal holde på med sledekjøring og sparke og løpe med sleden, men det er fint ved de fleste andre anledninger.
Den har også godt med lommer og er slitesterk, så jeeg tror nok jeg kan anbefale den til det bruket du skisserer.

Skrevet
  • Forfatter

er McMurdo-jakka stor i størrelse, tenker om jeg burde kjøpe en størrelse over det jeg vanligvis bruker så jeg får plass til litt ekstra klær under eller har north face tenkt på dette?

Skrevet

Jeg kjøpte den i min vanlige størrelse, da får jeg fint plass til to lag med ull under, eller en fleecegenser. Jeg opplever dog at den kanskje er litt trang i halsåpningen dersom man trekker glidelås helt opp og knepper igjen. 

Bli med i samtalen

Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.

Gjest
Skriv svar til emnet...

Account

Navigasjon

Søk

Søk

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.