fjellguten Skrevet 13. mars 2006 Del Skrevet 13. mars 2006 Hei, Noen som vet om dette fins, evnt hvor man kan skaffe dette. Har vært i kontakt med DNT kontoret i Storgata, Oslo, men de kunne ikke hjelpe sist gang jeg var innom. (mulig jeg traff "feil" person...) Hadde vært kjekt å kunne plotte inn eksakt pos, på GPS'en, på samtlige DNT hytter/koier der ute. " i tilfelle rottefelle".... -Fjellguten Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Odin Skrevet 13. mars 2006 Del Skrevet 13. mars 2006 Finner disse mange forskjellige steder på nettet. Jeg har dem lagret,men husker ikke hvor jeg fant dem. Eller så plotter du bare inn kordinatene fra kartet ditt Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
jarle Skrevet 14. mars 2006 Del Skrevet 14. mars 2006 i Norgesglasset kan du søke opp et hvilket som helst punkt i norge, hvis du trykker på "+ kartreferanser" øverst på kartet får du opp referansene til det punktet som musepekeren din peker på Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Dalegudbrand Skrevet 14. mars 2006 Del Skrevet 14. mars 2006 Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
fjellguten Skrevet 14. mars 2006 Forfatter Del Skrevet 14. mars 2006 Her gikk det unna Takker for rask og god respons! Supert! -Fjellguten Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
AgentOrange Skrevet 15. mars 2006 Del Skrevet 15. mars 2006 Her gikk det unna Takker for rask og god respons! Supert! -Fjellguten Dersom du har Garmin GPS kan du prøve disse jeg laget i et anfall av "for mye tid". http://www.gps.no/mbbs2/forums/thread-view.asp?tid=20321&posts=3 Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
ottolund Skrevet 29. juni 2006 Del Skrevet 29. juni 2006 DNT hytters koordinater i forskjellige formater for forkjellige GPS merker og modeller Hyttenes koordinater i Garmin gdb database, fil vedlegg: http://www.navigate3d.no/mbbs22/forums/thread-view.asp?tid=207 Konverter gdb database til format for din GPS mottaker: http://www.navigate3d.no/mbbs22/forums/thread-view.asp?tid=428 På denne måten slipper man å taste inn alle koordinatene på nytt men kan laste dem direkte til GPS mottakeren. Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Geir og hundene Skrevet 4. juli 2006 Del Skrevet 4. juli 2006 Har noen filer liggende på PC'n, men får ikke lagt de ut her?? Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
elgen Skrevet 6. juli 2006 Del Skrevet 6. juli 2006 Hi Jeg sjekket ut gps posisjonene på gps.no på DNT hytte mv. i områder jeg er kjennt! Det så kjempefint ut. De var opplyst i bredde og lengdegrader og decimal minutter, hvilket jeg med mariitim bakgrunn syns er universelt forståeligt. En trenger nemligen ikke en obskur UTM 100 km grid kode som ex. NP for å forstå hvor på jordkloden dette er. MEN, men: på turkartene er bredde/ lengde bare sporadisk vist i hjørner og med en lite strek oppe óg nede dvs. at det meget synlige og brukbare blå kvadratnett er UTM koordinater. Skal en selv ta ut GPS posisjoner fra kart med mm målestokk med bare passe nøjaktighet blir det i UTM i praksis! Bemerk i øvrigt at UTM nettet ikke nødvendigvis er retvisende Nord! Det kan en se i kanten av kartet!!Under uheldige omstendigheter kan misvisningen plus den lite differense fra lengdegrad - UTM vertiklen bli til en noe stor "misvisning" når en tar ut kursen fra kartet. Jeg ved godt at det finnes omregne programmer! Jeg skal så også si at jeg bruker normalt ikke GPS til fjells, men det kunne være kjekt i tåke og white-out. Hilsen Elgen Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
fjellrypa Skrevet 10. mars 2010 Del Skrevet 10. mars 2010 Dersom du har Garmin GPS kan du prøve disse jeg laget i et anfall av "for mye tid". http://www.gps.no/mbbs2/forums/thread-view.asp?tid=20321&posts=3 Kommer til ERROR. Har du en oppdatert lenke? Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
500fjell Skrevet 10. mars 2010 Del Skrevet 10. mars 2010 i Norgesglasset kan du søke opp et hvilket som helst punkt i norge, hvis du trykker på "+ kartreferanser" øverst på kartet får du opp referansene til det punktet som musepekeren din peker på Eller om du bare trykker på "Transformasjon". Da kan du trykke hvor som helst på kartet og få koordinatene opp i felt som kan kopieres. Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
jankj Skrevet 10. mars 2010 Del Skrevet 10. mars 2010 MEN, men: på turkartene er bredde/ lengde bare sporadisk vist i hjørner og med en lite strek oppe óg nede dvs. at det meget synlige og brukbare blå kvadratnett er UTM koordinater. Skal en selv ta ut GPS posisjoner fra kart med mm målestokk med bare passe nøjaktighet blir det i UTM i praksis! En enda bedre variant heter MGRS. Dette er UTM der du dropper de minste og de største tallene. For eksempel er 100 meters nøyaktighet omtrent det du greier plotte inn på et 1:50.000 kart. Da dropper du det minste (1-metringe) og det nest minste (10-metringen) sifferet. De største sifferne erstattes av en militær bokstavkode som står på kartbladet (M711-serien). Du står igjen med 3 - TRE - siffer bortover og oppover kartet, totalt 6 siffer. For øvrig kan GPS'en selv regne mellom de ulike koordinasystemene. Legg inn det koordinatsystemet du trives med, og skift ved behov. Men ved aktiv kartbruk er det MGRS som gjelder! Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
oo Skrevet 4. juli 2017 Del Skrevet 4. juli 2017 Hei. Fila frå ottolund er finfin for GPS med begrensa displaymoglegheiter (Takk Otto!), men for å importere til Google Maps for å lage samredigerbare kart for å planlegge turar med fleire medlemer vart det litt knotete. Så eg endte opp med å screenscrape alle hyttene frå ut.no ved hjelp av Firebug, NetExport og eit Pythonscript eg mekka. Har diverre ikkje lagt alt for mykje jobb i dette så det er inga differensiering mellom betjente/ubetjente hytter og ein får berre opp standard placemarker i Google Maps. Men! Hyttene er der! YMMV, etc. Eg tek ikkje noko ansvar for innhaldet i denne fila, brukast på eige ansvar. alle_dnthytter.gpx 2 Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
vegovs Skrevet 9. juni 2021 Del Skrevet 9. juni 2021 Hei, litt på etterkant her. Tror jeg klarte å laste ned det meste av alle hytte-gpx punkter fra Ut.no. Er vel 806 punkter, med alt av DNT hytter. ut_gpx.7z Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
famjsv Skrevet 12. juni 2021 Del Skrevet 12. juni 2021 Men... jeg har da funnet alle de DNT-hyttene jeg har vært på (ca. 50) som POIer på GPS. Søk etter overnatting... 🤪 Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Ørjan Mjøs Skrevet 29. januar 2022 Del Skrevet 29. januar 2022 Hei Tusen takk for filen med alle hyttene, hvordan klarer du å legge inn flere filen om gangen til Garmin 66i. Jeg klarer bare å legge inn en og en fil...og det tar evigheter! Siter Lenke til kommentar Del på andre sider Flere delingsvalg…
Anbefalte innlegg
Bli med i samtalen
Du kan publisere innhold nå og registrere deg senere. Hvis du har en konto, logg inn nå for å poste med kontoen din.